FXTM Hakkında Bılgıler

Firma Açıklaması

FXTM ile ilgili araştırmalarımıza başladığımızda, İngiltere merkezli, 2011 yılında kurulmuş olması ve 4 linsansa sahip olması edindiğimiz ilk bilgiler arasındadır. Bu lisanslar İngiltere merkezli ve sert koşullardan sonra verilen FCA, Kıbrıslı şirketlerin çoğunda bulunanan CySEC, IFSC ve FSB lisanslarıdır. Minimum yatırım tutarı 10$ gibi bir tutar olan FXTM, 2 milyondan fazla üyesi ile güvenilirliğini kanıtlamış bir broket firmasıdır.

 

Kaldıraç oranlarına bakıldığında, 1:1000’e varan riskli ve yüksek bir oran sunmaktadır. Profesyonel bir yatırımcı değilseniz bu oran sizin için sıkıntı yaratabilir.

 

Spreadler ve komisyonlara baktığımızda çok yüksek ya da çok düşük diyemeyiz. Piyasa ortalaması düzeyinde spread ve komisyon oranu sunmaktadırlar.

 

250’den fazla enstrüman ile yatırımcılarına işlem yapma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca, döviz, kripto para birimi, endeks, emtia, enerji ve hisse senedi piyasasında işlem yapılabilmektedir.

 

Meta4 ve Meta5 platformları üzerinden işlem yapabilirsiniz. Aynı zamanda FXTM size Standart, Cent, Shares, ECN, ECN Zero, FXTM Pro ve İslami hesap(Swapsız hesap) olarak 7 hesap türü sunmaktadır.

 

ECN hesap türünde, komisyon oranı yüksektir, spreadler ise çok düşüktür. Stop-out seviyesi ise %50’dir.

 

ECN Zero hesap türünde ise spreadler yüksektir ancak komisyon oranı yoktur. Bunların yanında sop-out seviyesi  %20’dir.

 

Cent hesabında ise 1:1000 ile 1:25 arası kaldıraç sunulmakta ve minimum yatırım tutarı 10$’dır. Meta4 platformu üzerinde kullanılır ve stop-out seviyesi ise %40’dır. Genellikle ticrai kurumlara hitap eden ürünlere sahip olan FXTM pro hesabında ise minimum yatırım tutarı 25.000$’dır ve makas farkı 0’a kadar düşebilmektedir. Bunların yanında komisyon oranı mevcut yoktur.

 

Firmada malesef Türkçe müşteri temsilcisi desteği mevcut değildir. Bu Türk yatırımcılar için dezavantaj olabilir. Fakat özel telp oluşturduğunuz durumda size Türkçe konuşan bir temsilci ataması yapabilirler.

 

Güvenilirlik ve şikayetlere baktığımızda FXTM’İn konumunun rakiplerine göre çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. FCA gibi bir lisansa sahip olamaları ve yok denecek kadar az şikayet oranına sahip olmaları bizden güvenilirlik takdirini kazandırıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim
Firmanın aboneliği olmadığı ilgili bilgi gizlenmiştir.
Giriş Yap

Fx Firmaları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!